Zápis do Mateřské školy, Jeřice

ZÁPIS DĚTÍ DO MŠ NA ŠKOLNÍ ROK 2020/2021 proběhne dle mimořádných doporučení MŠMT

v týdnu od 11. 5. do 15. 5. 2020

bez osobní přítomnosti dětí a zákonných zástupců ve škole

Zákonný zástupce v termínu doručí vyplněnou žádost o přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání s prohlášením, že je dítě řádně očkováno, kopii očkovacího průkazu /nevztahuje se na děti s povinným předškolním vzděláváním, které dosáhnou do 31. 8. pěti let/ a kopii rodného listu dítěte.

Žádost a čestné prohlášení ke stažení: https://www.msjerice.cz/files/zadost-o-prijeti-ditete.pdf https://www.msjerice.cz/documents.php

Žádost lze podat datovou schránkou (ID schránky: jtuksb6), emailem s elektronickým podpisem (msjerice@seznam.cz), poštou (popř. vhodit do schránky) nebo si domluvit předem (493 696 305) osobní podání ve škole.

Po zaregistrování došlých žádostí bude každému dítěti přiděleno registrační číslo, pod kterým bude dítě uvedeno v seznamu přijatých dětí.

Seznam přijatých dětí bude vyvěšen na webových stránkách školy a na dveřích školy dne 2. 6. 2020.

Rozhodnutí o nepřijetí budou zasílána zákonným zástupcům dětí datovou schránkou nebo poštou.

Nahlédnout do spisu budou moci zákonní zástupci po předchozí domluvě s ředitelkou školy (msjerice@seznam.cz, 493696305)  26. 5. 2020 od 10:00 do 13:00 hod.

Děti budou přijímány podle těchto kritérií:

• Děti, s trvalým bydlištěm v příslušném školském obvodu mateřské školy, které před začátkem školního roku dosáhnou nejméně třetího roku věku v pořadí od nejstaršího (narozené do 31. 8. 2017)
  • Děti, s trvalým bydlištěm v příslušném školském obvodu mateřské školy, které dosáhnou třetího roku věku do 31. 8. 2021 v pořadí od nejstaršího (narozené od 1. 9. 2017 do 31. 8. 2018)
  • Děti, které nemají trvalé bydliště v příslušném školském obvodu mateřské školy, dosáhnou třetího roku věku do 31. 8. 2021 a jejichž sourozenec je zapsán v naší MŠ a bude i po 1. 9. 2020 v pořadí od nejstaršího
  • Děti, které nemají trvalé bydliště v příslušném školském obvodu mateřské školy, dosáhnou třetího roku věku do 31. 8. 2021 v pořadí od nejstaršího

V případě přijetí dítěte s přiznaným podpůrným opatřením třetího až pátého stupně a dětí mladších tří let, se počet přijímaných dětí bude snižovat. Změna ve znění §2 vyhlášky č. 14/2005 Sb. platná od 01.09.2020 (ustanoveno vyhl. č. 151/2018 Sb.)

Mateřská škola může přijmout pouze dítě, které se podrobilo stanoveným pravidelným očkováním, má doklad, že je proti nákaze imunní nebo se nemůže očkování podrobit pro trvalou kontraindikaci.

V případě, že dítě nebylo očkováno podle očkovacího kalendáře, musí zákonný zástupce kontaktovat na dálku dětského lékaře a vyžádat si od něj potvrzení, že je dítě proti nákaze imunní nebo se nemůže očkování podrobit pro trvalou kontraindikaci.

Bc. Jitka Dušková, ředitelka mateřské školy